TEHECCÜD GECE NAMAZ’I
islami sohbet 

İslamisohbetci.com www.hirafm.net

Ey hak yolcusu! . Sevabı pek büyüktür.  Peygamberiniz  (s,a,v,) bu namaza ermişlerdir. Peygamber (s.a.v), Efendimize Eshabı sorduklarında Teheccüd namazı bana farzdır, size değil” buyurmuşlardır.

Bu namazın sevabı sonsuzdur. Bir hadis şerifte “Her kim geceleyin uyanır, ailesini de uyandırır, birlikte iki rekât  kılarsa onlar, Allahü Teala yı zikreden kadın ve erkeklerden yazılırlar buyurmuşlardır. Bir ayette Allahu Teala şöyle buyurmuştur; Allah’ü Teala Allah’ı çokça zikreden erkek ve kadınlara mağfiret ve büyük sevab hazırlamıştır.

Teheccüd Namazı DUASI

Hz.Abbas’ın oğlu ( R.a) şöyle Rivayet ediyor. Hz. Peygamber (S.a.v) teheccüd namazına kalktığı zaman şu duayı okurlardı.

İslamisohbetci.com hirafm.net

Ey hak yolcusu! Hz. Peygamber (s.a.v) gece namazı kıldığı zaman, bu duayı duası olarak okurdu. Ma’nasına dikkat edersek kıldığımız namazlardan tat ve lezzet alır ve huzur duyarız.

 GECE NAMAZI NEDIR?

Gece uykusu bölünerek kalkıp kılınan namazlara ile teheccüt namazı denir.

Bir miktar uyuduktan sınra kalınırsa “Teheccüd” adını alır.  gece namazı iki rekâtta bir selam verilmesi daha faziletledir. (Muhammed Bin Abdullah Hani, Adab, s 264)

Ey hak yolcusu! Peygamber (a.s.)gece teheccüd namazı kıldığı zaman , bu duayı duası olarak okurdu, Manasına dikkat edersek kıldığımız namazlardan tat ve lezzet alır ve huzur duyarız.

islamisohbetçi  ailesini ziyaret için , Ruhumuza dokunan ilahiler, Ezgiler bu Radyoda.

islami sohbetçi radyo birbirinden güzel ilahi ,Ezgi ve Sohbetlerimiz için, hiraFM.net  radyoda, Kuran-ı Kerim dinletiler, Kuran-ı Kerimin meali, ilahiler, dinle ilgili sohbet dahil olabilecek her konuda, dini sohbetler, hadisler, islamisohbetçi radyomuz winapten  dinlemek için tıklayınız.

Selam ve Dua İle

https://www.hirafm.net/wp-content/uploads/2022/01/708104.jpghttps://www.hirafm.net/wp-content/uploads/2022/01/708104-300x300.jpgadminDini SohbetGenel
TEHECCÜD GECE NAMAZ'I islami sohbet  İslamisohbetci.com www.hirafm.net Ey hak yolcusu! . Sevabı pek büyüktür.  Peygamberiniz  (s,a,v,) bu namaza ermişlerdir. Peygamber (s.a.v), Efendimize Eshabı sorduklarında Teheccüd namazı bana farzdır, size değil' buyurmuşlardır. Bu namazın sevabı sonsuzdur. Bir hadis şerifte 'Her kim geceleyin uyanır, ailesini de uyandırır, birlikte iki rekât  kılarsa onlar, Allahü Teala...