Şifa Ayetleri Ve Şifa Duaları
HiraFM.net

İslamisohbetci.com HiraFM.net

Peygamber Efendimiz Şifa İçn Hangi Duayı Okurdu?Hz. Aişe den (R.a) şu biçimde rivayet edilmiştir: Hz. Peygamberimiz (s.a.v), hasta olan ğek çok akrabalarının üstüne okuyarak sağ eli ile onları sıvazlar ve ardından şöyle söylerdi: “Ezhibil-be’se rabbennasi eşfi ve enteşşafi la şifae illa şifauke şifaen la yugidiru sekame.” Biçiminde dua okurdu. Muhammed’in okuduğu şifa duasına da yer verilmiştir.

Ezhibilbe’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa şifauke şifaen la yugidiru sekame. Bismillahi turbetu ardina ve rikatu ba’dina yüşfe sakimuna bi-izni rabbina, Euzu bi izettillahi ve kudretihi min şerri ma ecidu.

Hastanın şifa bulması için hangi sure okunur?

Fatiha suresi şifa ayetleri içerir. Yasin süresinde şifa için okunan surelerden biridir. Yasin süresini hasta olan kişinin kendisi okuyabileceği gibi başkası da hastanın yanına gelerek Yasin süresini okuyabilir. Bunun dışın şifa olsun diye; Haşr suresinin son üç ayeti, Amerresulu ve Ayetel kursi sureleri okunur.

 Peygamber Efendimiz bir rahatsızlıkları olduğu zaman Felak ve Nas sureleri okurdu..4 kendi üzerine üfler ve onun eliyle üzerinden silerdi.

Şifa Ayetleri Ve Şifa Duaları

İslamisohbetci.com olarak kısa ve öz Şifa Ayetler ve Şifa adlı konumuzun sonuna geldik.

Allahım Şifa bekleyen Tüm Hastalarımıza Şifanı ver Amin

SELAM ve DUA ile

https://www.hirafm.net/wp-content/uploads/2022/01/sifa-ayetleri.jpghttps://www.hirafm.net/wp-content/uploads/2022/01/sifa-ayetleri.jpgadminDini SohbetGenel
Şifa Ayetleri Ve Şifa Duaları HiraFM.net İslamisohbetci.com HiraFM.net Peygamber Efendimiz Şifa İçn Hangi Duayı Okurdu?Hz. Aişe den (R.a) şu biçimde rivayet edilmiştir: Hz. Peygamberimiz (s.a.v), hasta olan ğek çok akrabalarının üstüne okuyarak sağ eli ile onları sıvazlar ve ardından şöyle söylerdi: 'Ezhibil-be'se rabbennasi eşfi ve enteşşafi la şifae illa şifauke şifaen la...