Kuran Okumanın Fazileti Hakkında Peygamberimizin (sav) Mubarek sözleri

” Sizin en hayırlınız, Kuran-ı öğrenen ve öğretendir.”   islami sohbet 

Kim Allah’ın kitabı Kuran’dan bir harf okursa onun için bir sevap vardır.  Her sevabın karşılığı  da on kat verilecektir.”

Bir Müslüman  Allah’ın kitabı Kuran’dan bir ayet dinlerse, ona kat, kat sevap vardır. Kim de Allah’ın kitabından bir ayet okursa kıyamet gününde kendisine nur  olur.

Peygamberimiz (s,a,v) Efendimiz Ebu Zere şöyle dedi: “Sabahleyin evden çıkıp Allahı’n kitabı Kurandan bir ayet öğrenmen, senin için 100 rekat (nafile) namazından daha hayırlıdır.Kuran-ı okur ve onu ezberlerse helalini helal bilir, haramını da haram sayarsa, bu sayede Allah onu
cennete koyar ve akrabasından hepsi de cehennemlik olan 10 kişiye kendisini şefaatçı kılar.(2)

Peygamberimiz (s.a.s) Efendimiz Ebu Zere şöyle dedi: “Sabahleyin evden çıkıp Allahın kitabı Kurandan bir ayet öğrenmen, senin için 100 rekat (nafile) namazından daha hayırlıdır.

Kuran okuyunuz. Çünkü o, kıyamet günü okuyanlara şefaat edecektir.

Kur’an-ı Kerim’e Karşı Görevlerimiz

Hepimiz , Kuran’ı Kerim’in Allah’ın sözü olduğunu bilmeliyiz.
ve Tecvit kurallarına uygun olarak Kuran-ı yanlışsız okumalıyız. Kuran-ı Kerim’i abdestli olarak eline alıp “Eüzu-besmele” ile okumaya başlamalıdır.

Kuran-ı okurken mümkünse kıbleye karşı dönmeliyiz ve son derece edepli, saygılı olmalıyız ve anlamını öğrenmeye çalışmalıyız.

Kuran’ı Kerim temiz yerlerde okunmalı başka işlerle meşgul olan Kuran’ı dinlemeyen kimselerin yanında ve

pis yerlerde okunmamalıdır.

başkasının okuduğu Kur’an-ı Kerimi saygı ile dinlemelidir.  Kur’an-ı Kerim’i yüksek ve temiz yerlerde bulundurmalıyız, alçak yerlere koymamalıyız.

Kur’an-ı Kerimin yap dediklerini yapmalı, yapma dediklerinden sakınmalı, Kur’an ahlak ülkelerine uygun hareket etmelidir.

“Kim Kuran’ı okur ve onu ezberlerse helalini helal bilir haramını da haram sayarsa bu sayede Allah onu
cennete koyar ve akrabasından hepsi de cehennemlik olan 10 kişiye kendisini şeffatçı kılar.” (2)

Peygamberimiz (s.a.s) Efendimiz Ebu Zere şöyle dedi: Sabahleyin evden çıkıp Allahın kitabı Kurandan bir ayet öğrenmen, senin için 100 rekat (nafile) namazından daha hayırlıdır.

Kuran Okumanın Fazileti Hakkında Peygamberimizin (sav) Mubarek sözleri

İslami sohbet platformu olarak olarak Kuran Okumanın Fazileti Hakkında Peygamberimizin (sav) Mubarek sözleri adlı makalenin sonuna geldik başka bir  buluşmak dileğimle.

yazan;Ennur

Selam ve Dua iLe

https://www.hirafm.net/wp-content/uploads/2021/10/okumakkk.jpghttps://www.hirafm.net/wp-content/uploads/2021/10/okumakkk-300x300.jpgadminGenel
Kuran Okumanın Fazileti Hakkında Peygamberimizin (sav) Mubarek sözleri '' Sizin en hayırlınız, Kuran-ı öğrenen ve öğretendir.''   islami sohbet  Kim Allah'ın kitabı Kuran'dan bir harf okursa onun için bir sevap vardır.  Her sevabın karşılığı  da on kat verilecektir.'' Bir Müslüman  Allah'ın kitabı Kuran'dan bir ayet dinlerse, ona kat, kat sevap vardır. Kim de...