Kur’an-ı Kerim’e Karşı Görevlerimiz

Kur’an-ı ,Kerim’e karşı görevlerimiz şu şekilde özetleyebiliriz:

 Kur’an-ı Kerim’in Allah kelamı olduğunu tasdik etmek.

Kur’an-ı Kerim insan sözü değil, Allah’ın gönderdiği son kitaptır.

onun hem lafzı hem de manası mucizedir. HiraFM.net

Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek. islami sohbetçi  HiraFM.net

Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek.

Kur’an-ı Kerim Allah kelamı olduğu için sözlerin en yücesi ve en güzelidir. Dünya ve ahirette mutluluğa götüren yol, hiç şüphe yok ki, Kur’an’ın gösterdiği yoldur. Bunun için Kur’an-ı Kerim öğrenenler peygamberimiz tarafından övülmüştür.

“En hayırlınız, Kur’an-ı öğrenen ve onu başkasına çğretendir.” Buyurulmuştur. Peygamberimizin bu övgüsünüe erişmek için ilk müslümanlar inen Kur’an ayetlerini ezberliyor ve başkalarına öğretiyorlardı.

Kur’an’ı öğrenmek demek, okumasını öğrenmek ve manasını anlamaya çalışmak demektir. Kur’an-ı Kerim’i hatasız okuyabilmek için tecvidini de öğrenmek lazımdır.

 islamisohbetçi radyomuz winapten  dinlemek için tıklayınız

SELAM VE DUA İLE

https://www.hirafm.net/wp-content/uploads/2022/05/thumbs_b_c_845efdc015bb07b2aa1981ac3d7d3770-840x480.jpghttps://www.hirafm.net/wp-content/uploads/2022/05/thumbs_b_c_845efdc015bb07b2aa1981ac3d7d3770-500x280.jpgadminDini SohbetGenel
Kur'an-ı Kerim'e Karşı Görevlerimiz Kur'an-ı ,Kerim'e karşı görevlerimiz şu şekilde özetleyebiliriz:  Kur'an-ı Kerim'in Allah kelamı olduğunu tasdik etmek. Kur'an-ı Kerim insan sözü değil, Allah'ın gönderdiği son kitaptır. onun hem lafzı hem de manası mucizedir. HiraFM.net Kur'an-ı Kerim'i öğrenmek. islami sohbetçi  HiraFM.net Kur'an-ı Kerim'i öğrenmek. Kur'an-ı Kerim Allah kelamı olduğu için sözlerin en yücesi ve en güzelidir....