Hayvanlara Karşı Şefkat ve Merhamet

Hayvanlara Karşı Merhamet ve Şefkat  islami sohbet
İslamisohbetci.com HiraFM.net Hayvan Sevgisi
Dinimizde Hayvanlara gösterilmesi Gereken Sevgi ve Şefkat. Yaratılanı  Severim Yaradan dan ötürü.

İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan ve kendilerinden her suretle faydalanmak meşru olan hayvanlara karşı da bir takım vazifelerimiz vardır. Onları her çeşit hizmetlerimizde kullanmak hakkımızdır. Bu meziyet ise, her yaratığın hakkına saygı göstermeye bağlıdır. Hayvanlara karşı her türlü kaba muameleyi işleyenler, insanlık mertebesinden aşağı düşmüş sayılabilirler. . İslamiyet, yeryüzünde bulunan bütün yaratıklara şefkat ve merhameti emretmekle, gerçekten bir şefkat dini olduğunu ortaya koymuştur. Bir serçe kuşunun kesilmesinde bile merhamet gösterenlerin, ilahi merhamete mazhar olacağını haber vermekle bizi, en ufak bir hayvan hakkında da şefkat ve merhamet göstermeye davet ediyor. Elhasıl Müslümanlık nazarında, İslam ahlaki; iki şeyde hülasa olunabilir.Allah’ın emirlerine saygı gösterip uymak ve mahlükatı na şefkat ve merhamet..

İslamisohbetci.com HiraFM.net
Hayvan Sevgisi
Dinimizde Hayvanlara gösterilmesi Gereken Sevgi ve Şefkat. Yaratılanı  Severim Yaradan dan ötürü. Bütün canlılara Merhamet edin bir hayvan gördüğünüzde Ekmek, su verin. Bu boyle büyük sevaptır  ki, bunu gören  Melekler,  o. kimseyi alkışlar ve bunun sevabını yazmaktan elleri yorulurnus.

HAYVAN SEVGISI VE ANLAMLI SÖZLER

Hayvanlara karşı  şefkat  ve Merhamet  göstermek,  işkence  ve eziyet etmemek,  onları  takalarının üstündeki  işlerde  kullanmamak,  insan vazifeleri arasındadır. Ben size Allah’tan  korkunuz, hayvanları incitmeyiniz,  rahatlarını bozmayınız, demiyormuyum? Hz.Muhammed (s.a.v)

Merhamet edenlere Rahman da merhamet eder.  Yeryüzündeki  hayvalara karşı  merhameti olunuz ki; Semadakiler  size merhamet  etsin. Hz.Muhammed (s.a.v)

İnsanın  insanlardan kacışı dır. Hayvan Sevgisi.

Hayvanlara karşı acımasız olan, iyi bir insan olamaz.

islamisohbetçi radyo birbirinden güzel ilahi ,Ezgi ve Sohbetlerimiz için, hiraFM.net  radyoda, Kuran-ı Kerim dinletiler, Kuran-ı Kerimin meali, ilahiler, dinle ilgili sohbet dahil olabilecek her konuda, dini sohbetler, hadisler, islamisohbetçi radyomuz winaptan HiraFM.netHiraFM.net’HiraFM.net dinlemek için tıklayınız.

Selam ve Dua İle

https://www.hirafm.net/wp-content/uploads/2022/01/hz_muhammedin_hayvan_sevgisi-702x336-1.jpghttps://www.hirafm.net/wp-content/uploads/2022/01/hz_muhammedin_hayvan_sevgisi-702x336-1-300x300.jpgadminDini SohbetGenel
Hayvanlara Karşı Şefkat ve Merhamet Hayvanlara Karşı Merhamet ve Şefkat  islami sohbet İslamisohbetci.com HiraFM.net Hayvan Sevgisi Dinimizde Hayvanlara gösterilmesi Gereken Sevgi ve Şefkat. Yaratılanı  Severim Yaradan dan ötürü. İnsanların ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılan ve kendilerinden her suretle faydalanmak meşru olan hayvanlara karşı da bir takım vazifelerimiz vardır. Onları her çeşit hizmetlerimizde kullanmak hakkımızdır....