HiraFM.net
İslamisohbetci.com HiraFM.net

Baba ve oğul  İbretlik Hikaye

Baba oğluna dedi ki: üniversiteden üstün başırı ile mezun oldun oğlum, işte yıllar önce senin için alıp garajda sakladığım arabanın anahtarları burada. Ama sana veremeden önce onu şehir merkezindeki kullanılmamış araç parkına götür ve onlara satmak istediğini söyle ve sana ne kadar teklif edeceklerini öğren.

Oğlu kullanılmış araba parkına gitti, babasına geri döndü ve dedi ki: “Bana 10.000 lira teklif ettiler çünkü araç yok yorgun ve eski imiş.” Baba dedi ki: “Şimdi onu piyasada satılığı çıkar.”

Oğlu piyasada satılık dedi sağa sola sordu ve babasına geri döndü ve dedi ki: 12 bin teklif ettiler çünkü çok eski bir araba olduğunu söylediler.

Baba bu kez oğlundan şehir merkezindeki klasik araba satıcılarına arabayı göstermesini istedi.

Oğlu arabayı götürdü, geri döndü ve babasına dedi ki: Baba buna çok şaşıracaksın araba için 100.000 lira teklif ettiler, çünkü bu bir Nissan Skyline R34 müş, dünyada sadece 27 tane kalmış ve koleksiyonerler  bu araca çok değer veriyormuş.

Baba oğluna dönüp dedi ki: “Doğru yerin seni doğru şekilde değerlendireceğini görmeni istedim. Takdir edilmiyorsan sakın üzülme, bu sadece yanlış yerde ve yanlış insanlar arasında olduğunu gösterir.

Değerini bilen, seni anlayan ve fikirlerine önem veren kişiler varsa doğru yerdesin demektir. Asla kimsenin değerini anlayamadığı bir yerde gereğinden fazla zaman geçirme oğlum.

İslamisohbetci.com olarak Baba ve oğul  İbretlik Hikaye adlı konumuzun sonuna geldik.

SELAM ve DUA ile

https://www.hirafm.net/wp-content/uploads/2022/01/babam-ve-oglum-1.jpghttps://www.hirafm.net/wp-content/uploads/2022/01/babam-ve-oglum-1-300x275.jpgadminDini SohbetGenel
HiraFM.net İslamisohbetci.com HiraFM.net Baba ve oğul  İbretlik Hikaye Baba oğluna dedi ki: üniversiteden üstün başırı ile mezun oldun oğlum, işte yıllar önce senin için alıp garajda sakladığım arabanın anahtarları burada. Ama sana veremeden önce onu şehir merkezindeki kullanılmamış araç parkına götür ve onlara satmak istediğini söyle ve sana ne kadar teklif edeceklerini...