Anneler Gününüz Kutlu Olsun

HiraFM.net

Annemize hediyeler alarak sevgimizi gösterdiğimiz bu günün kutlanılmasında dinen bir sakınca yoktur. İslam’a karşı ters düşen bir durum olmadığından dolayı kutlanılması caizdir. İslami sohbetci   Anneler Gününüz Kutlu Olsun .Rabbin ondan başkasına ibadet etmemenizi ve anne babaya iyilik etmenizi emretmiştir. İkisinden birisi yahut her ikisi senin yanında yaşlılık çağına ulaşırsa, sakın onlara öf bile deme; onları azarlama, onlara güzel söz söyle. (İsra 23-24)

-Biz insana anne ve babasını tavsiye ettik anası onun zayıflık üstüne zayıflık çekerek karnında taşımıştır. Onun ayrılması da 2 sene içinde olmuştur onun için biz insana bana ve ana babana şükret dönüş banadır diye nasihat verdik. (Lokman 14)

– Allah’a kulluk edin ve O’na hiçbir şeyi ortak koşmayın! Anneye, babaya, akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yakın arkadaşa, yolcuya ve ellerinizin altında bulunanlara iyi davranın! Allah kendini beğenen ve daima böbürlenip duran kimseleri sevmez!

islamisohbetçi radyomuz winapten  dinlemek için tıklayınız

~~~Selam ve dua ile~~

https://www.hirafm.net/wp-content/uploads/2022/05/5eb66a1266a97c291413ad38-740x480.jpghttps://www.hirafm.net/wp-content/uploads/2022/05/5eb66a1266a97c291413ad38-500x280.jpgadminDini SohbetGenel
Anneler Gününüz Kutlu Olsun HiraFM.net Annemize hediyeler alarak sevgimizi gösterdiğimiz bu günün kutlanılmasında dinen bir sakınca yoktur. İslam'a karşı ters düşen bir durum olmadığından dolayı kutlanılması caizdir. İslami sohbetci   Anneler Gününüz Kutlu Olsun .Rabbin ondan başkasına ibadet etmemenizi ve anne babaya iyilik etmenizi emretmiştir. İkisinden birisi yahut her ikisi senin yanında...